Znáte barevnou typologii?

blog_barevna-typologie2

Také milujete procházky v přírodě? Nabíjí novou energií, uklidňují a okouzlí v každém ročním období. Zasněžený smrkový les, louka plná kopretin a modrých zvonků, kovově lesklá hladina rybníku orámovaná zeleným rákosím…

Přírodní scenérie působí naprosto přirozeně ve všech barevných tónech, které k jejich dekoraci příroda použila. Vše je vymalováno harmonicky, plynule, nic neruší celkový dojem. To je jeden z důvodů, proč je nám venku tak krásně.

Pojďme se v přírodě inspirovat při tvorbě svého stylu oblékání!

LD_ZO

Jen růžová to může být! Nebo raději ne?

Určitě máte své oblíbené barvy. Rádi se jimi obklopujete, důvody můžou být různé. Někdo se schovává v černé a šedivé. Někdo chce vypadat mladší v přehnaně křiklavých neonovkách. Stává se, že barvy, které nás přitahují, nám vůbec nemusí slušet.

V dospělém věku pod tlakem všemožných hledisek, ztrácíme velkou část intuitivního (barevného) cítění. Řídíme se módou, prostředím v němž se pohybujeme, dáme na názor svých blízkých a někdy prostě jenom nemáme čas zabývat se tím, jak ve kterém odstínu vypadáme.

LD_ZO

Existuje způsob, jak najít své osobní barvy? Ano! Barevná typologie.

Jak funguje barevná typologie? Již od narození máte určitý typ pigmentu (ve vlasech, v kůži, ve sklovině zubů), který je geneticky daný a který se během života nezmění. I když ke stáří člověk zešediví, podtón pigmentu je stále stejný.

Barevná typologie je metoda, podle níž můžeme objevit svou osobní barevnou paletu. Díky tomuto způsobu barevné analýzy si můžete i vy ověřit, které barvy pasují k tónu vaší pleti, k barvě očí, vlasů. Tyto barvy vás budou harmonizovat, vyladí váš vzhled k dokonalosti. Nic na vás nebude působit rušivým, nepatřičným dojmem. I vy sama pak „v tom svém barevném“ pocítíte jistotu, což vám dodá sebevědomí v osobním i profesním životě.

LD_ZO

Jaké jsou ty nejlepší barvy pro vás?

Ráda vám je pomohu najít. Potřebuji se s vámi potkat osobně, nebo vše zkonzultujeme přes web kameru na dálku.

Nejprve zjistíme barevným testem, jaký máte typ pigmentu – zda teplý, nebo chladný. Dále určíme, jaký jste barevný typ.

Hlavní barevné typy jsou čtyři – jaro, léto, podzim, zima. Stejně jako v přírodě má každé roční období tři měsíce, u každého základního typu existují tedy další tři podtypy (celkem je 12 podtypů).

Podle výsledku testu stanovíme barevnou škálu pro vaši osobnost. Nemusíte se obávat, že odteď budete muset nosit jen pár určených barev. Variabilita je veliká, jen má určitá pravidla.

LD_ZO

Proč je výhodné znát své osobní barvy?

Stalo se Vám někdy, že jste si po návštěvě kadeřnice s novou barvou vlasů, připadala o 10let starší? Módní barva rtěnky, která modelce v časopise úchvatně slušela, na vás vypadala poněkud lacině? Možná vás v obchodě nadchl nějaký zajímavý kousek oblečení, ale teď vám leží ve skříni. Nerada jej nosíte, necítíte se v něm dobře, zbytečně utracené peníze.

Špatně zvolený odstín oblečení, doplňků i líčení – jednoduše všeho, co máte okolo obličeje, vám ubírá na atraktivitě. Zvýrazní se vám vrásky, kruhy pod očima, pigmentové skvrny. Můžete působit nesympaticky až nemocně.

Možná stačilo sáhnout v obchodě po tom stejném svetříku ve správné barvě, v tom byste se cítila skvěle. Není to škoda?

Všechny tyto situace jsou důkazem, že výběr barev, kterými se obklopujeme je rozhodující pro náš pocit pohody, radosti i sebedůvěry.

LD_ZO

Nechejte barvy, aby pracovaly pro vás.

Ve správně zvolených odstínech můžete v několika vteřinách úplně rozkvést. Pleť bude opticky vypnutá, svěžejší. Budete působit profesionálněji a atraktivně.

Jste-li plnější postavy, můžete pomocí barev vizuálně nádherně rychle zeštíhlet. Správně zvolené barvy okolo obličeje váš vzhled podpoří.

Pokud váš šatník bude obsahovat oblečení v dobře zvolených barvách, stačí vám pár základních kousků, které se mezi sebou dají krásně kombinovat.

Že se vyplatí znát svou barevnou typologii oceníte také při nákupech. Už žádné marné rozhodování mezi věšáky v obchodě, už žádné zbytečné investice do oblečení, které stejně nebudete nosit.

Nestíháte se ráno do zaměstnání dokonale nalíčit, nebo se nelíčíte vůbec? Nevadí. Správně vybrané barvy na oblečení váš obličej zvýrazní. Budete působit upraveně i bez rtěnky a řasenky.

Pokud se chcete líčit, výběr správných tónů dekorativní kosmetiky je zcela zásadní. Chcete přece působit líbivě, ne zmalovaně. Najděte pomocí barevné typologie vaše přátelské barvy a nechte je vám pomáhat každý den.

Chcete se dozvědět, jaký jste barevný typ?

Toužíte podpořit své ženství, osobnost, své sebevědomí?

Potřebujete vypadat sympaticky a profesionálně na fotkách na webu, při on-line vysílání i na osobních pracovních schůzkách?

Mobil:
+420 602 127 105

E-mail:
LudmilaDufkova@seznam.cz

IČO: 60714417
DIČ: CZ60714417